śr., 02/14/2018 - 10:48

Z największą częstotliwością uczniowie i uczennice jednak wypowiadali się na temat zaobserwowanych przez siebie przejawów braku akceptacji dla odmienności, która niestety czasem generuje zachowania dyskryminacyjne. Młodzi ludzie dużo uwagi poświęcili problemowi nienawiści w sieci, cyberprzemocy.  Dużo rozmawiali na ten temat, sami zaproponowali, aby to ten właśnie temat omówić bardziej szczegółowo na kolejnych warsztatach.  Młodzież ponownie zaangażowała się w zajęcia, wypowiadała się na temat cyberprzemocy, nienawiści w sieci. Grupa próbowała zdefiniować pojęcie „cyberprzemoc”, określić przyczyny hejtu w sieci oraz sposoby reagowania na to zjawisko.

wt., 01/16/2018 - 11:43

 Po wybraniu tematu: przemoc fizyczna i słowna oraz narzędzi, kolejnym krokiem było zorganizowanie w gimnazjum  akcji Tygodnia bez przemocy, który odbył się w szkole w ramach kampanii - STOP PRZEMOCY I AGRESJI W SZKOLE.

wt., 01/09/2018 - 11:20

Spośród wszystkich propozycji wybrałyśmy problem, który najczęściej powtarzał się w wypowiedziach uczniów. A mianowicie: jak ubiór człowieka wpływa na jego relacje z innymi osobami. 

pon., 12/18/2017 - 12:40

Trudne, kontrowersyjne tematy są stałą częścią życia szkoły. Kluczem jest znalezienie przez nas nowego sposobu podjęcia tematu, by pomóc uczniom spojrzeć na problem z innej perspektywy,a przy tym zmniejszyć dystans między poszczególnymi osobami lub grupami. Nasze działania tym razem przybrały formę psycho-eduakcujnych warsztatów dla klas szóstych

pon., 12/18/2017 - 11:30

Wybraliśmy temat ASERTYWNOŚĆ, ponieważ wiele osób posiada problem z asertywną odmową. Chcieliśmy przedstawić ten problem i uświadomić jak często występuje on w naszym życiu .Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę jest ona wykorzystywana przez innych.

Strony