Imię i nazwisko: Karolina Bargieła i Anna Zimorska
Nazwa szkoły:  Zespół Szkół Nr 2 im.ks.Jana Długosza
Trudny temat: RASIZM. Nie dziekuję!
Metoda: Edukacja filmowa, kampania społeczna( uczniowski happening i plakat.
 
Uczniowie klasy III Technikum. Projektem objęłyśmy całą klasę. Uczniowie dojrzali, ambitni, zaangażowani w realizację projektu. Chętni do pracy, kreatywni z wieloma pomysłami na wybór trudnego tematu, metody pracy i jego realizacji.
Temat wszechobecny, szczególnie teraz w naszym społeczeństwie. Trudny dla młodych ludzi, ze względu na ich otwartość, a także brak zrozumienia przez innych ludzi dla odmienności choćby ze względu na kolor skóry, pochodzenie, wyznanie.
 
Mocne i słabe strony metody to:

Mocne strony tych metod: wizualizacja problemu, dotarcie do szerszej grupy odbiorców, możliwość podjęcia rozmowy, zwiększenie zaangażowania uczestników.
Słabe strony: niezrozumienie istoty filmu (szczególnie przez młodszych odbiorców).
 
Opis działania:

Realizacja projektu odbyła się w naszej szkole 30.11.2017r. W tym dniu uczniowie klasy III technikum połączyli dwie metody pracy kampanię społeczną w postaci happeningu podczas, którego wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli prezentację multimedialną pt. RASIZM!Nie dziękuję., przygotowaną przez uczniów klasy III. Ponadto podjęli wśród młodszych próbę uświadomienia im skali problemu, konsekwencji tego jednak społecznego problemu. Grupa realizująca projekt przygotowała również w ramach kampanii społecznej plakat o tej tematyce, który wywieszono w szkole. Po happeningu zrealizowano drugą z wybranych metod, czyli edukację filmową. Odbyła się projekcja filmu opartego na faktach "Zniewolony", podczas którego uczestnicy seansu mogli częstować się przygotowanymi przez klasę III technikum babeczkami i ciasteczkami.
 

Typ Artykulu: